Keemiline puhastus

Keemiline puhastus ehk kuivpuhastus on riiete puhastusmeetod, mille puhul kasutatakse rõivaste või teiste tekstiilesemete puhastamiseks töölahusena vee asemel perkloori. Lahustiga puhastamisel ei tõmbu tekstiilkiud kokku, samuti ei lähe need kortsu. Lahusti ja sobivate abiainete koostoimel kaovad ka sellised plekid, mida vesipesuga eemaldada ei õnnestu.

Keemilist pesu kasutatakse eelkõige mitmest erinevast materjalist valmistatud rõivaesemete (kostüümid, ülikonnad, mantlid jne) või muude analoogsete toodete puhastamiseks. Keemilisse puhastusse tasub tuua rõivad, mille hooldusjuhendis on märgis dry clean või tähised O, P, W või F.

Keemilise puhastuse puhul esinevad samad ohud nagu vesipesu korral. Iga hooldus kulutab kangast ning selle tulemusena võivad esile tulla toote varjatud või kulumisest tingitud defektid. Selliste defektide ilmnemine ei tulene hooletust käitlemisest, vaid materjali loomulikust kulumisest. Tootel võib esineda muutuseid värvis ja kahjustada võivad saada tootele lisatud aksessuaarid (lukutilad, nööbid, täiendavad kaunistused jne). Seetõttu soovitame alati tuua esemed hooldusesse täiskomplektis koos kapuutsi, vöö või ükskõik millise muu rõiva juurde kuuluva elemendiga, kuna hoolduse käigus tekkinud toonierinevuse tõttu võib komplekt näida visuaalselt ebaterviklik.

Täpsemalt saate lugeda meie teenuse osutamise tingimustest.